در شرکت فعلی من آدمها به طرز محسوسی نسبت به سن وتوانشان پول دارتر هستند. همه همکاران فعلی من جوانان حدود ۳۰ سال اندکه متاهلهایشان همه صاحب خانه‌اند و اتومبیل هم دارند اما به نظر من حرص غریبی به پول دارند. اغلب دنبال عوض کردن ماشینهایشان و خرید ماشینهای گران‌ترند مثلا همین چند دقیقه پیش آگهی تبدیل پراید به ریو با وام ۵ میلیونی سر و صدایی به پا کرد که بیا و ببین. البته جالب قضیه این‌جا بود که یکی دو نفرشان پراید داشتند و بقیه به مزاح مي گفتند که حاضرند پژوهایشان را بفروشند و پراید بخرند تا از این وام استفاده کنند!

این آدمها مثل بیشتر آدمهای جامعه هستند دنبال پیشرفتند به تعبیر خودشان. از نظر انها امثال ما عجیبند. نه ماشین عوض میکنند نه بچه‌دارند که هزینه صرفش کنند و به خیال بعضی چند تا شاید ملک دارند و رو نمی‌کنند! به قول یکی از دوستان آقای همسر که معمولا وقتی ما را می بیند می‌پرسد پس شما این پولها را چه‌کار می‌کنید؟!

مدتهاست که من به قصد و هدفی که برایم مهم است پس‌انداز می‌کنم اما هنوز تا رسیدن به آن آرزو فاصله مدیدی دارم.

چند وقت پیش که مرد همسایه ما که شغلش راننده تاکسی است برای خانمش یک پژو خرید از آقاقی همسر پرسیدم چقدر پول داشته باشی برای من ماشین می‌خری و او جواب مورد انتظار من را داد که مگر این ماشین مال ما نیست و مگر الان چقدر ازش استفاده می کنیم!

نمی‌دانم شاید من یا ما اشکال داریم ؟!

/ 4 نظر / 4 بازدید
سيد عليرضا شمس نيا

سلام آیا شما هم به گوگل ضرر زده اید ؟ یا مطلب ضرر ۱۱۰ ميليون دلاری در وبلاگ شـمـسـه منتظر پیامتان هستم .

پر

سماع جان ... نه عزيز ... من و تو بلد نيستيم از زندگيمون لذت ببريم اما الان حق داری ... تا ميتونی پول جمع کن چرا نموندی سر کلاس... این ترم از کلاس خیلی خوشم نمیاد ... بچه های جدید سطحشون خیلی پایینه و خیلی علاقه دارن که بامزه باشن..خلاصه دارم تحملشون میکنم

آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.

سماع

قربانت پر گلم پيامت سر حالم آورد. راست می‌گی ولی فکر هم نکنم ياد بگيريم. آخر جنس زندگی ما فرق می‌کند. همينه که دنبال نماندن هستيم.