سوتی و کافه پیانو و بانک پارسیان

این چند روز دیگه خواجه حافظ شیرازی هم فهمیده که من دارم مدراک جمع میکنم. مدیر مهندسی رفته مرخصی دو هفته ای!حالا وظایف ایشان رایکسری دیگه دارند انجام می دهند.من هم هی کارم به این یک سری میافته. رفتم پایین باز برای یک امضا دفتر مدیر مهندسی. شروع کردند سر به سرگذاشتن که چه خبره و مشکوکی و اینها و....حدس زدنش که اسانه.این قدر بچه ها دارند می روند استرالیا که اولین گزینه است. گذشت و بحث عوض شد. خانم منشی پرسید راستی میدانی که خانم ن هم رفته. گفتم اره رفته نارگان دیگه باتعجب نگاهم کرد و گفت خداحافظی کرد بره استرالیا!!! من تازه فهمیدم که این بنده خدا نخواسته بگه چی شده یک دفعه تصمیم گرفته برود!

حیف است که درباره کافه پیانو ننویسم. اولا که اینهمه ملت به به چه چه کردند اصلا به نظر من این قدر خوب نبود.من کتابهای زویا پیرزاد را خیلی بیشتر می پسندم. لاقل در داستانهای عادیش یک فضا سازی بسیار قوی دارد. حتی سمفونی مردگان عباس معروفی- اگر اشتباه نکنم -بعد این کتاب به نظرم قشنگ امد. ادمها انجا لاقل عمق دارند. من که نفهمیدم چی توی این کتاب بود که به چاپ نهم رسیده است! با نویسنده موافق ام که هر رمانی یک جمله خوب دارد که ارزش ساز خواندن ان کتابه ولی خیلی زشته که خود نویسنده با تاکید به خواننده اش بگوید که این جمله چیه. کلا نویسنده در متن بجای همه حرف می زند و تصمیم می گیرد حتی یه جای خواننده. این یعنی واقعا به خودش مطمئن نیست که متنی که نوشته حاوی همچین جمله ای باشه. همان که خود نویسنده آخرش می گه درسته که می خواسته اگه از بچه اش پرسیدند بابات چی کاره است نگه کافه چی بگه نویسنده! همین و بس.

دیروز رفتم بانک پارسیان گردش حساب بگیرم که نشان بدهد من حقوق می گیرم.وقتی برگشتم شرکت دیدم جای دو رقم اول و سه رقم اخر!!!شماره حساب اشتباه است. زنگ زدم بانک که آقاجان من می خواهم این را ضمیمه فیش حقوقی کنم که نوشته پول به فلان حساب واریز شده اینکه که آن حساب نیست.آقای ریس شعبه می گوید میدانیم خانم مهم این است که اسم شما درسته!!!! خلاصه بالاخره قبول کرد من بروم بدهم دستی درست کنند.محض احتیاط زنگ زدم دارالترجمه که تصحیح شدن را ضروری اعلام کردند تاکید هم کردند که باید مهر بین الملل بخورد. نماینده خودشان هم فقط می دانست بعضی جاها دارند. همین! خلاصه رفتم بانک و کلی توضیح دادم و کلی معطل شدم تا بالاخره عوض کردند.این بار اسم را انگیسی دادند اما نوشته های توضیح گردش حساب فارسی. باز امدم شرکت دیدم صفحه آخرجلوی همه نوشته None! این قدر مفید بود که بفهمم مهر بین الملل یعنی مهر انگیسی! که شعب ارزی دارند مثل آزادی یا سایه! از خیر مهرکردن گذشتم و امروز در سایت پارسیان گشتم که اگر نزدیکیها شعبه ای بود بدهم مهر کنند شکر خدا اصلا نگفته شعب ارزی شان کدامند. این هم از بهترین بانک خصوصی ایرانی! بانک ملی سال 81 روی سایتش داشت که شعب ارزیش کدامند.

/ 0 نظر / 13 بازدید