جالبات کوچک

- نام خانوادگی هم کلاسی اهل نیجریه که البته تبعه انگلیس هم هست و نام انگلیسی هم دارد 21 حرف است!

- دیروز یک ماشین دیدم که به دسته درها و انتن و اینها روبان بسته بودند و روی شیشه عقبش نوشته بود Just Married! تازه عروس یا تازه داماد بود لابد!

-استاد یکی از درسها به خاطر دسترسی نداشتن من به بخشی از سایت کل مطالب و اسلاید ها را برایم ای-میل کرد! بلافاصله بعد از کلاس!

- استاد درس دیگر  که من چند جلسه از کلاسش را از دست داده بودم به من گفت که اگر جزوه کامل پیدا نکردم برایم از کسانی که می داند کامل می نویسند و در لبراتوارهای استاد مشغولند جزوه می گیرد!

- استاد درس سوم که خانم موجه اکراینی است سر کلاس از ماجرای patent و این که چطور بعضی دانشمندان علی رغم تلاششان اسمی در تاریخ ندارند گفت. و اشاره کرد که از کوچکی با معنای ان اشنا بوده چرا که با مادرش که scientist بوده 1000 کیلومتر را تا مسکو سفر کرده و یک هفته داخل مرکز مربوطه بازی کرده تا مادرش مطمئن شود که patent ای برای موضوع مورد نظرش هست یا نه!

همین خانم پروفسور ترم پیش تعریف کرد که برای دفاعش همه خانواده حتی پدربزرگش نقش و مسوولیتی داشته اند!

-دنیا ان قدر کوچک است که جلوی در خوابگاه همکار سابقم را دیدم! و یا همسایه چینی من اشنای دوست کلاس زبانم از کار در امد!

-دیگر این که نام (سعیده با این اوا) در مکزیک هم نام  دختر است! و البته انجا معنایی نداردگویا! مکزیکی ها از ان ملیتهایی هستند که اسامی معنا دار ندارند و وقتی می پرسی خوب این یعنی چه با تعجب نگاهت می کنند که اسم است دیگر معنی نمی خواهد!

/ 0 نظر / 13 بازدید